Atrakcje

Długi weekend majowy w Lublinie – jakie atrakcje?

Co robić w długi weekend majowy? Możecie wybrać się m.in. do Lublina – w mieście czeka wiele interesujących atrakcji.

Wielu z nas długi weekend majowy rozpoczęło już w piątkowy wieczór po świętach – też cieszycie się urlopem aż do niedzieli, czyli do 5 maja? Jeśli dopiero planujecie sobie czas, podpowiadamy, gdzie warto się wybrać, co zobaczyć i jak spędzić czas w trakcie majówki w Lublinie i okolicy.

Atrakcji zaplanowano wiele i każdy znajdzie coś dla siebie, np. koncerty, wypad na kajaki, zakupy lokalnego rękodzieła itd. Warto wybrać się tu autem, np. wypożyczonym, ew. autokarem.

Święto Dwóch Unii, Majówka na Litewskim

Święto Dwóch Unii odbyło się na placu Litewskim w Lublinie od 1 do 5 maja. W programie zaplanowano wiele różnorodnych atrakcji, m.in. koncerty, inscenizacje teatralne i taneczne, defilady i zabawy dla najmłodszych, a także wydarzenia kulturalne dla dorosłych. W tym roku mieszkańcy świętowali 450-lecie zawarcia Unii Lubelskiej oraz 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej.

Weekend z Florystyką

Weekend z Florystyką odbywa się tradycyjnie w Centrum Spotkania Kultur – można było wziąć w nim udział jeszcze przed majówką, czyli w dniach 27-28 kwietnia. Zorganizowano warsztaty florystyczne i rękodzielnicze. Ich celem była popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa.

Lubelski Duathlon

Lubelski Duathlon został zorganizowany w Hali Globus 28 kwietnia. Jak wskazuje sama nazwa wydarzenia, to rodzaj dwuboju. Uprawiane dyscypliny to biegi i kolarstwo. Zawody rozpoczynają się biegiem na dystansie 5 km, a potem uczestnicy wsiadają na rowery i pokonują 20 km, aby na koniec przebiec jeszcze 2,5 km. Utrudnieniem jest teren cross country!

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych

Wiosenne Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych organizowane są w Warsztatach Kultury w dniach 27-28 kwietnia. Była to już druga edycja targów, gdyż pierwsza spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. To okazja do zrobienia ciekawych zakupów, ale też poznania artystów, projektantów i rzemieślników, spotkania z nimi, wymiany doświadczeń itd. Można było kupić elementy garderoby, oryginalne dodatki i gadżety, a także niezwykłe prezenty dla najbliższych.

Lena.k, f: KrakowiakKW / Pixabay

Możliwość komentowania Długi weekend majowy w Lublinie – jakie atrakcje? została wyłączona