Czym grozi domowe wybielanie zębów?

Posted on 2 grudnia 2016

To, jakiego koloru uzębienie ma dana osoba, zależy od jej genów, stopnia mineralizacji kości oraz stylu życia. Śnieżnobiałe zęby bogatych i sławnych widoczne na zdjęciach świadczą raczej o zastosowaniu licówek, czyli specjalnych, białych nakładek na zęby, lub po prostu manipulacji zdjęciami. Wielu ludzi próbuje osiągnąć taki wygląd, starając się domową metodą wybielić sobie zęby, co jednak jest nie tylko mało skuteczne, ale także grozi powikłaniami. Dlatego też najlepiej, żeby taki zabieg wykonał w swoim gabinecie stomatolog. Lublin zaprasza swoich mieszkańców do dentystów kosmetycznych. Część osób próbuje rozjaśnić sobie zęby, stosując pasty wybielające, a także mocowane na uzębieniu rozjaśniające paski. Niemniej jednak, takie pasty mogą niekiedy doprowadzić do starcia szkliwa, a do osiągnięcia jakichkolwiek efektów potrzeba miesięcy regularnego ich stosowania. Zwykle rezultaty są bardzo słabe, a niekiedy można wcale się ich nie doczekać. Ponieważ wszyscy mają dostęp do wody utlenionej, niektórzy próbują przy jej pomocy wybielać zęby domową metodą. Niemniej jednak, mało kto wie, że ciąża i karmienie piersią, alergie oraz wiek poniżej 16 lat stanowią przeciwwskazania do procedury rozjaśniającej. Ponadto nieumiejętne zastosowanie nadtlenku może prowadzić do komplikacji zdrowotnych.

Lublin to miejsce praktyki wielu stomatologów (http://dentysta-stomatolog.com/lublin,1.html) przeprowadzających procedury kosmetyczne, warto więc skorzystać z ich usług. Stomatolog przed zabiegiem bada wrażliwość zębów i w razie potrzeby moduluje intensywność zabiegu, zmieniając barwę światła laserowego, które wpływa na przebieg procesów chemicznych na szkliwie. Osoba bawiąca się wodą utlenioną w domu nie ma takiej możliwości, więc przez nieumiejętne rozjaśnianie może doprowadzić do silnej nadwrażliwości zębów, co wiąże się ze sporym bólem. Ponadto, zetknięcie nadtlenku z delikatną śluzówką potrafi doprowadzić do jej poparzenia. W gabinecie nie ma takiego ryzyka, ponieważ dziąsła i błony śluzowe zabezpiecza się przy pomocy gumowych osłonek. Podczas domowego wybielania zębów zwykle zęby zostają rozjaśnione tylko z przodu, a ich ścianki boczne nie zmieniają barwy, ponieważ nie dochodzi do nich odczynnik. Wygląda to dość brzydko, ponieważ wydaje się wtedy, że między zębami są wielkie szczeliny. Dlatego dla pacjenta będzie bezpieczniej i lepiej, jeśli zabieg wykona w gabinecie dentysta.

 

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>