Depilacja laserowa u mężczyzn

Posted on 21 października 2015

Depilacja laserowa to zabieg, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Nieustannie wzrasta liczba ludzi, którzy decydują się na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia, żeby móc cieszyć idealnie gładką skórą. Chociaż depilacja zazwyczaj kojarzy się z tak zwaną płcią piękną, to z zabiegów laserowego usuwania owłosienia coraz częściej korzystają także mężczyźni.
Popularność depilacji laserowej wśród mężczyzn wynika z dwóch przyczyn. Po pierwsze, zmieniły się wzorce kobiecości i męskości, co widoczne jest zarówno w pełnionych rolach społecznych, jak i wyglądzie zewnętrznym. Kobiety coraz częściej mówią o tym, że od owłosionych panów preferują tych o gładkiej skórze. Jednocześnie sami panowie zaczęli zwracać większą uwagę na swój wygląd zewnętrzny i coraz chętniej korzystają z zabiegów kosmetycznych. Bez wątpienia bardzo ważną rolę odgrywa także genetyka. To właśnie geny odpowiadają za to, że u niektórych mężczyzn owłosienie jest mało widoczne, natomiast u innych wręcz przeciwnie. Wielu panów odczuwa dyskomfort z powodu zbyt bujnego owłosienia, dlatego dziś nie dziwi już nikogo fakt, że mężczyźni depilują na przykład klatkę piersiową. Następną przyczyną popularności depilacji laserowej u mężczyzn jest fakt, że niekiedy owłosienie pojawia się na tych partiach ciała, na których jest zdecydowanie niepożądane. Owłosione plecy prezentują się niezbyt estetycznie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
Panowie nie muszą obawiać się depilacji laserowej, ponieważ jest to zabieg w pełni bezpieczny. Warto jednak wykonać go w zaufanym salonie kosmetycznym. Takich salonów nie brakuje na przykład w stolicy województwa śląskiego. Depilacja laserowa Katowice to zabieg, z którego korzystają mieszkańcy tego miasta oraz całego Śląska, ze względu na bardzo dobre opinie na temat działających tutaj salonów kosmetycznych. Oczywiście, należy również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do takiego zabiegu. Depilacji laserowej nie można wykonać na przykład wtedy, kiedy ma się opaloną skórę albo przyjmuje się leki fotouczulające, z uwagi na ryzyko powstania przebarwień skórnych.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>