Higiena jamy ustnej to podstawa

Posted on 29 października 2016

Piękny i lśniący uśmiech to klucz do dobrego samopoczucia oraz sposób na zyskanie podziwu otoczenia. Wiadomo jednak, że o perfekcyjny wygląd należy zadbać. Taka zasada dotyczy oczywiście również zdrowych zębów. Podstawową zasadą jest tutaj troska o przestrzeganie zasad higieny. Regularne szczotkowanie nie tylko przyczyni się znacząco do ochrony szkliwa lecz także pomoże w jego wybieleniu. Specjaliści zalecają mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Należy pamiętać, że jest to absolutne minimum, a w miarę możliwości warto powtarzać tę czynność po każdym posiłku.

Jak wiadomo, przestrzeganie powyższych zasad nie daje jednoznacznej gwarancji, że nie wystąpią żadne problemy. Konieczne są bowiem systematyczne wizyty w gabinecie dentystycznym. Rutynowy przegląd stanu zębów powinien być wykonywany 1-2 razy w roku (przy założeniu, że nie występują żądne niepożądane objawy chorobowe). Odwiedziny u stomatologa pozwolą upewnić się, że szkliwu nie zagraża próchnica, kamień ani ubytki. W razie powstania problemu, wczesna diagnoza i interwencja lekarza znacznie ułatwią zwalczenie choroby oraz przyspieszą proces leczenia. W ten sposób ryzyko powstania trwałych uszkodzeń zostanie ograniczone. Warto przy tym zaznaczyć, że w stomatologii ma zastosowanie uniwersalna dewiza: „lepiej zapobiegać niż leczyć”, a bagatelizowanie choroby narazi pacjenta na wyższe koszty pomocy medycznej. Niestety, im późniejsze jest stadium rozwoju problemu, tym trudniejszym i bardziej czasochłonnym zadaniem jest jego likwidacja. W skrajnych przypadkach konieczne może okazać się całkowite usunięcie chorego zęba. Na szczęście medycyna na obecnym poziomie umożliwia wstawienie w jego miejsce zęba sztucznego, do złudzenia przypominającego naturalne szkliwo.

Takie zabiegi oferują między innymi stomatolodzy w Gdańsku [dentysta-stomatolog]. Dzięki posiadaniu gabinetów wyposażonych w nowoczesny sprzęt i materiały, lekarze mają w swojej ofercie usługę przygotowania i założenia protez zębowych o doskonałej jakości i wysokiej odporności. Klienci mogą więc cieszyć się pięknym uśmiechem nawet wtedy, gdy jeden lub kilka zębów zostało usuniętych. Dentyści z Gdańska świadczą usługi o wysokim standardzie, a do odwiedzenia ich ośrodków zachęcają nie tylko pozytywne opinie stałych klientów lecz również konkurencyjne ceny.

Bez kategorii


  1. Arletka pisze:

    Fajne wskazówki, skorzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>