Inne

Biedroń w Lublinie liderem opozycji?

Robert Biedroń, podczas swojego wystąpienia w Lublinie, został okrzyknięty „nowym liderem opozycji”. Sam zaś przyznał, że jako Wiosna „Robi polityczną rewolucję”!

W Lublinie zagościł lider Wiosny, Robert Biedroń. Wystąpił w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie zorganizowano lokalną konwencję partii Wiosna. Nowy lider opozycji wystąpił w blasku fleszy, witał się, robił sobie zdjęcia, rozdawał autografy.

Sala była pełna aż po brzegi. Sam zainteresowany nie krył zaskoczenia, że spotkało go tak miłe powitanie – i to w tak dużym gronie! Partia „Wiosna” oficjalnie rozpoczęła działalność 3 lutego 2019 roku. Politycy będą kandydować w najbliższych wyborach do Europarlamentu. Jak na razie sondaże są dość dobre, dają „Wiośnie” od 7 do 12 procent – to niezły wynik jak na tak młode ugrupowanie.

Wysoka frekwencja jest dowodem na to, że jest szansa na polityczną rewolucję. Biedroń zaprezentował mocne punkty swojego programu wyborczego, mówił o rosnącej trzeciej sile i tego, co trzeba zmienić w polskiej polityce, czyli m.in. o zdecydowanym odsunięciu PiS-u i Kaczyńskiego od władzy, ale także prawach kobiet i różnych środowisk, m.in. LGBT.

Wspomniał, że zakaz marszu równości w Lublinie to nic innego jak pogwałcenie praw konstytucji. Zapewnił też, że trzeba poprawić skomunikowanie Lublina – nie jeżdżą stąd bezpośrednio pociągi do Łodzi czy Krakowa, mówił o kłopotach w służbie zdrowia itp.

KwK, Photo by Lukas Plewnia on Foter.com / CC BY-SA

Możliwość komentowania Biedroń w Lublinie liderem opozycji? została wyłączona