Jak depilować ciało?

Posted on 20 listopada 2016

W okresie letnim każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo atrakcyjnie. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że wakacje są czasem, w którym pokazuje się sporo ciała. Właśnie w tym okresie większość pań ze szczególną starannością dba o to, by ciało było gładkie, bez żadnych zbędnych włosków. Jak sprawić, by skóra była gładka możliwie najdłużej?

Wiele pań na co dzień używa klasycznych maszynek do golenia. Mimo że producenci cały czas proponują nowe rozwiązania: ta metoda pozbywania się włosków jest szybka, jednak wiąże się z koniecznością powtarzania zabiegu praktycznie codziennie. Właśnie dlatego dobrym pomysłem wydaje się odwiedzenie salonu kosmetycznego, w którym można pozbyć się włosków na kilka tygodni. W Opolu znajdziemy takie miejsca, w których bez problemu i z pełnym profesjonalizmem będziemy mogli poddać się takiemu zabiegowi [informacje tutaj: https://swiaturody.com/opole,kosmetyczka,9.html].

Jaki zabieg pomoże uzyskać wymarzony efekt? Jednym z nich jest depilacja ciała przy pomocy pasty cukrowej. To wyjątkowo skuteczna metoda znana kobietom od wielu lat, dzięki której można pozbyć się włosków z różnych partii ciała. W czasie wykonywania zabiegu kosmetyczka nakłada na depilowaną partię ciała pastę, którą następnie usuwa zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, dzięki czemu udaje się uniknąć nieprzyjemnego wrastania włosków w skórę. Kosmetyczka powtarza wszystkie te ruchy do momentu, w którym uda się pozbyć wszystkich włosków z wybranej partii ciała. Nie ma przeciwwskazań, by zdecydować się na tę formę depilacji na dowolnej partii ciała, jednakże pasta cukrowa najlepiej sprawdza się podczas usuwania owłosienia ze stosunkowo niedużej powierzchni ciała, tj. np. spod pach czy okolicy bikini.

Innym rodzajem depilacji, który cieszy się popularnością wśród pań odwiedzających salon kosmetyczny jest usuwanie owłosienia przy pomocy wosku. W tym przypadku pasta cukrowa zamieniana jest na wosk, który również należy równomiernie rozprowadzić na depilowanej części ciała. Następnie konieczne jest przyklejenie paska fizelinowego, dzięki któremu możliwe jest odklejenie wosku wraz z włoskami z partii ciała poddawanej zabiegowi. W tym przypadku kosmetyczka usuwa wosk, odrywając go „pod włos”, jednak mimo to ten rodzaj depilacji ma wiele zalet: poza faktem, że efekt utrzymuje się wyjątkowo długo (blisko 3-4 tygodnie) klientka ma możliwość wydepilowania dowolnej partii ciała, także tej większej, jak na przykład łydki czy uda.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>