Mikrodermabrazja – na czym polega i jakie daje efekty

Posted on 11 marca 2017

Mikrodermabrazja należy do najpopularniejszych w tej chwili zabiegów kosmetycznych w Łodzi, a salony urody kuszą ofertami promocyjnymi, pakietami z maską lub ultradźwiękami czy wariantami takimi jak oxybrazja i hydrabrazja. Na czym polega ten zbieg i dlaczego stał się bardzo lubiany przez klientki.

Mikrodermabrazja stała się konkurencją dla peelingów chemicznych (https://pl.wikipedia.org/wiki/Peeling_chemiczny), czyli tzw. kwasów. Chociaż zapewnia podobne efekty, dla wielu osób jest zabiegiem o wiele wygodniejszym. Peelingi kwasowe mogą zostać dostosowane do konkretnych potrzeb za pomocą składu preparatów i niekiedy korzystniejsze są w walce z trądzikiem albo silnym przetłuszczaniem. Często jednak w przypadku tych głębszych kilka dni po zabiegu widoczne jest łuszczenie w postaci odchodzenia płatkami skóry albo nawet strupków przy wrażliwej skórze. Oferowana w tej chwili przez każdy prawie salon kosmetyczny w Łodzi (https://swiaturody.com/lodz,kosmetyczka,9.html).

Złuszczanie odbywa się cały czas pod kontrolą osoby przeprowadzającej zabieg, która dostosowuje intensywność działania. Robi to na bieżąco, może więc delikatniej potraktować cieńsze i wrażliwsze partie skóry, a silniej podziałać tak, gdzie występują przebarwienia, blizny, zaskórniki, skóra jest grubsza i bardziej zanieczyszczona oraz zrogowaciała. Nie występuje późniejsze odchodzenie suchych płatków, gdyż cały złuszczony naskórek jest od razu zasysany.  Jeżeli zdecydujecie się na ten zabieg, należy pamiętać o tym, by wybrać dobry salon kosmetyczny (http://lublin2016.pl/czy-charakteryzuje-sie-dobry-salon-kosmetyczny-529).

Mikrodermabrazję przeprowadza się za pomocą specjalnej dyszy, która wyrzuca pod ciśnieniem powietrze z drobnymi kryształkami diamentu albo korundu. Ścierają one naskórek, a potem są od razu zasysane z powrotem wraz z naszymi martwymi komórkami. Zabieg nie boli i nie piecze, towarzyszy mu jedynie lekkie uczucie zasysania skóry, jakby ktoś do niej przyłożył mały odkurzacz. Bezpośrednio po mikrodermabrazji cera może być lekko zaczerwieniona i wrażliwsza na dotyk.

Efekty są podobne jak przy peelingach chemicznych – skóra gładsza, jaśniejsza, ujędrniona i pobudzona do odnowy, zmniejszone pory i mniejsza tendencja do zaskórników, spłycenie zmarszczek i blizn.

Zabieg nie przerywa ciągłości skóry, wykonać go może więc kosmetyczka – Łódź ma niejeden salon z zaawansowanym sprzętem do mikrodermabrazji. Pamiętać należy o konieczności stosowania filtrów przeciwsłonecznych i o tym, że ropny, grudkowy i krostkowy trądzik jest przeciwwskazaniem do zabiegu – poczekać trzeba na jego zaleczenie, by potem zniwelować pozostałości.

Mikrodermabrazja to świetny zabieg, z którego wyjdziemy z gładzą i bardziej promienną twarzą.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>