Od igły do piękna

Posted on 29 kwietnia 2016

Inwazyjne zabiegi kosmetyczne
Salony kosmetyczne przeszły przez długi proces, ewoluując od miejsc, w których wizażystki dbały o nienaganny makijaż klientek, do profesjonalnych centrum SPA, które stały się pożądaną lokacją na całodzienny relaks. Co więcej, do gabinetów kosmetycznych trafiły sprzęty kojarzone do tej pory ze służbą zdrowia i medycyną estetyczną – igły i strzykawki. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym zabiegom kosmetycznym z ich wykorzystaniem.

Botox
Botox jest z powodzeniem stosowany w kosmetyce już od kilku dekad. Choć z początku traktowany z pewną doza nieufności, obecnie podbija serca coraz większej ilości kobiet na całym świecie. Wzrost zaufania do toksyny botulinowej wiąże się z latami badań i testów, które uznały ją za najbezpieczniejszą toksynę używaną w tego typu zabiegach. Początkowo botox kojarzył się także z efektem ‘twarzy – maski’, gdyż poprzez działanie silnie paraliżujące uniemożliwiał występowanie prawidłowej mimiki twarzy, jednak stosowany w odpowiedni sposób przywraca twarzy młody wygląd bez obaw o sztuczność.
Zastrzyki kolagenowe i z kwasem hialuronowym
Zarówno kolagen, jak i kwas hialuronowy, są substancjami naturalnie występującymi w naszej skórze. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy skóra starzeje się, a tych ujędrniających i podtrzymujących jej strukturę substancji znajduje się w niej coraz mniej. Z pomocą przychodzi nam salon kosmetyczny, w którym możemy wykonać nastrzykiwanie twarzy specjalnymi preparatami z wysoką zawartością tych substancji. Zabiegi te proponowane są w szczególności klientom, którym zależy na naturalnym i dyskretnym, ale zdecydowanie skutecznym poprawieniu urody.

Derma roller
Zabieg, który okazał się prawdziwym przebojem na rynku kosmetycznym to Derma Roller, któremu brakuje strzykawki, ale za to nadrabia to szeregiem niewielkich igiełek! Derma Roller polega na mikro nakłuwaniu skóry i ma za zadanie spłycić zmarszczki, blizny oraz poprawić kondycję skóry. Mimo ogromnej ilości igiełek zabieg jest bezbolesny, a zaczerwienienie skóry szybko znika, a my możemy cieszyć się szybkimi efektami. O szczegółach zabiegu i przeciwwskazaniach najlepiej opowie nam kosmetyczka. Bełchatów jest jednym z wielu miast, w których zabiegi przy użyciu Derma Rollera stały się w ostatnich latach coraz popularniejsze. Jeśli więc jesteś mieszkanką tego miasta lub jego okolic, dowiedz się, czy przeprowadza je też twój salon kosmetyczny!

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>