Usuwanie tatuażu

Posted on 16 grudnia 2015

Nie jest tajemnicą, że młodość rządzi się swoimi prawami. W młodości popełniamy wiele błędów i dzięki nim uczymy się odpowiedzialności. Czasami jednak nietrafiona decyzja pozostaje z nami na dłużej. Tak jak to jest w przypadku niechcianego tatuażu, który pozwoliliśmy sobie zrobić pod wpływem impulsu, a który później zaczął nas drażnić. Jeszcze do niedawna o tatuażu mówiło się, że jest to decyzja na całe życie, mówiło się też, że tatuaże noszą osoby z nie najlepszego środowiska lub kryminaliści. Na szczęście od dłuższego czasu już tak nie jest – zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku. Pozbyliśmy się stereotypów a i medycyna estetyczna poszła o krok na przód i zaoferowała nam laserowe usuwanie tatuażu.

Najpopularniejszą obecnie metodą usuwania tatuażu jest usuwanie go za pomocą lasera Q-Switch. Zabieg taki można wykonać w salonie kosmetycznym, salonie tatuażu lub we wszelkiego rodzaju klinikach urody. Polega on na tym, że wiązka promienia skierowana w kierunku skóry powoduje swego rodzaju uszkodzenie tkanki podskórnej i tym samym jej obumarcie. Następnie za pomocą układu immunologicznego martwe komórki zostają wydalone z organizmu, co powoduje, że sam tatuaż się rozjaśnia.
Obecnie ze spokojem można powiedzieć, że możliwe jest całkowite usunięcie tatuażu. Wszystko zależy od tego, jaki tatuaż jest duży, jaki ma kolor i jaki salon kosmetyczny wybierzemy. Średnio przyjmuje się, że aby uzyskać najlepsze efekty trzeba odbyć od 3 do 8 zabiegów w odstępach ok 6 tygodni. W trakcie terapii skóra poddawana zabiegom nie powinna być opalana, nie zaleca się też spożywania alkoholu. Samo usuwanie tatuażu wywołuje dyskomfort a w niektórych przypadkach lekki ból. Zaleca się wtedy zastosowanie maści przeciwbólowej.
Zabieg może wykonywać zarówno lekarz, jak i przeszkolona do tego osoba bez wykształcenia medycznego, czy kosmetyczka. Salony kosmetyczne w Mielcu to miejsca, w których możemy przejść zabieg usuwania tatuażu (lista gabinetów na swiaturody.com). Zanim jednak się jemu poddamy przeanalizujmy dokładnie przeciwwskazania do zabiegu, są wśród nich między innymi: ciąża i laktacja, choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo i kilka innych, o których powiadomi nasz osoba uprawniona podczas wywiadu poprzedzającego zabieg.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>