Wydarzenia

Festiwal Legend Lubelskich – weekend 14-15 czerwca 2019!

Podczas Festiwalu Legend Lubelskich można poznać niezwykłe opowieści krążące na temat miasta i okolicy, a także wziąć udział w niezwykłych atrakcjach – m.in. grach miejskich i warsztatach.

Każda edycja Festiwalu Legend Lubelskich obfituje w moc atrakcji dla dorosłych i dzieci. W tym roku przygotowano aż pięć kategorii atrakcji, tj. spektakle, gry miejskie, warsztaty, instalacje oraz spacery tematyczne i fotograficzne. Spośród tak szerokiej oferty każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

FLL to impreza głównie dla rodzin z dziećmi – mogą oni poznać opowieści, historie, mity i legendy odnoszące się do tego regionu, a tym samym przybliżyć sobie historię miasta. Dzięki formule spektakli czy spacerów poznawanie Lublina staje się znacznie atrakcyjniejsze niż w tradycyjny sposób. Odbędą się nocne spacery, wyprawy fotograficzne, liczne spektakle na terenie Starego Miasta, a także wiele interesujących warsztatów dla małych uczestników imprezy.

Ogromną atrakcją wydarzenia jest Żmij, dmuchany stwór, którego macki wystają z okien Trybunału Koronnego. Event uświetnią też występy gości zagranicznych – pojawi się m.in. teatr Harmider z Łucka, lubiani odkrywcy lubelskiej historii – Poławiacze Pereł Improv Teatr. Przyciąga uwagę także instalacja wykonana przez grupę artystów brytyjskich Design in Air – to jedna z największych atrakcji tegorocznej edycji festiwalu. Warto też udać się pod fotostand, aby wykonać pamiątkowe zdjęcie z weekendu w Lublinie.

Festiwal trwa 14 i 15 czerwca na terenie Starego Miasta, na zamkowym dziedzińcu i Błoniach. Część atrakcji przygotowano dla dzieci, inne dla dorosłych, ale wiele jest też takich, w których można uczestniczyć wspólnie. Na warsztatach najmłodsi nauczą się m.in. wykonywać drewniane zabawki, garnki, a nawet przyswoją sobie podstawy szermierki.

Cały program Festiwalu Legend Lubelskich dostępny jest tutaj: www.legendy.lublin.eu

Festiwal Legend Lubelskich 2019 jest realizowany w ramach projektu „Nowe życie Starego Miasta: rewitalizacja zabytków dziedzictwa historycznego i kulturalnego w Łucku i Lublinie” z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Lena.k, f: Devanath -Pixabay

Możliwość komentowania Festiwal Legend Lubelskich – weekend 14-15 czerwca 2019! została wyłączona