Z czym związana jest mezoterapia igłowa?

Posted on 21 września 2015

Korzyści płynące z medycyny estetycznej są niezwykle szerokie. Wszelkie wykonywane w jej ramach zabiegi w sposób skuteczny mogą usprawnić wygląd naszej skóry. Wiele z nich, poza poprawą wyglądu, zapewnia także odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry, dzięki czemu staje się ona zdrowsza.

Chcąc skorzystać z wielu możliwości, które związane są z tą dziedziną, powinniśmy odwiedzić dobrze wyposażony salon kosmetyczny. Rynek krakowski jest szczególnie zróżnicowany, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z tym, aby znaleźć stosowną placówkę. Wśród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej, szczególnie polecana jest tak zwana mezoterapia igłowa. Na czym polega?

Zbawienna dawka

Zabieg ten związany jest z podskórną aplikacją niewielkich dawek różnego rodzaju preparatów leczniczych. Są one umieszczane w konkretnych obszarach, tak aby usprawnić ich strukturę.

Wspomniane preparaty składają się w głównej mierze z aminokwasów, witamin, krzemu, a także różnorakich enzymów i leczniczych kwasów. W ten sposób przygotowana mieszanka odżywia skórę, dzięki czemu zyskuje ona zdrowy i piękny wygląd. Warto wspomnieć również o tym, że tego typu terapia wzmacnia skórę, co przekłada się na jej odporność. Wszystko to sprawia, że przyszłe ewentualne zmiany skórne charakteryzować się będą mniejszą intensywnością.

W ofercie, jaką dysponuje kosmetyczka w Krakowie, znajdują się zabiegi mezoterapii twarzy, dekoltu, szyi, dłoni i ramion. Jak więc widać, obszar, który może zostać odżywiony, jest bardzo szeroki. Samych salonów również jest setki, w wyborze mogą pomóc internetowe serwisy z opiniami na przykład: gabinet kosmetyczny Kraków SwiatUrody.com

Warto zaznaczyć, że opisana terapia może również znacząco przysłużyć się w walce ze zmarszczkami. Odżywiona skóra zostaje bowiem wygładzona oraz ujędrniona, dzięki czemu jest odporna na tego typu zmiany.

Zabieg ten nie jest specjalnie drogi, dlatego warto odwiedzić salon kosmetyczny i zafundować sobie zdrowotną dawkę omówionych substancji.

Bez kategorii


  1. NEla pisze:

    Może brzmi strasznie ale nie jest aż tak źle. Na pewno powtórzę zabieg nieraz

  2. Halina pisze:

    Brzmi ciekawie. Zastanawiam się czy nie skorzystać z takiego zabiegu. Ktoś może polecić dobry salon w Krakowie?

  3. Zerko pisze:

    Może i bym spróbowała, gdyby nie to, że panicznie boję się igieł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>