Lublin Europejską Stolicą Kultury? Co o tym sądzisz?

Co sądzicie o billboardzie promującym portal?
Moja opinia:

1. Nie oddaje charakteru miasta, nie jest powiązany z kontekstem, ma charakter abstraktu.
2. Co do interpretacji to kojarzy mi się z ludźmi „wyfruwającymi” z tego miasta.
Szymon Pietrasiewicz, 5 września 2007

Odp: Co sądzicie o billboardzie promującym portal?
Szczerze mówiąc to nie wiem nawet za bardzo co on ma przedstawiać. Czyżby miała to być abstrakcja lubelskiego koziołka. Największym atutem jest to, ze się rzuca w oczy.

BTW, gratuluję świetnego pomysłu z kinem objazdowym.
dlop, 5 września 2007

Odp: Co sądzicie o billboardzie promującym portal?
Jeżeli ten billboard to te esy-floresy które pokazują się podczas uruchamiania strony lublin2016.pl to ja się nie dziwię, że nie mamy szans… dla mnie prawdę mówiąc, noc one nie znaczą i nic mi na myśl nie przywodzą…. nie kojarzą mi się ani z Koziołkiem ani z Lublinem… ani kolorystycznie ani merytorycznie…. bardziej przypomina „Reniferków głowy obrócone o 90 stopni” … ja bym wolał Nowoczesnego Koziołka… takiego zabawnie narysowanego (jak w kreskówce) a w tle znane lubelskie budynki tak jakby wyskakiwały za koziołka…. trudno to określić, ale jedno wiem, Radni wystawiają się na pośmiewisko próbując stanąć w szranki z Pięknym Toruniem czy z Dynamiczną Łodzią… niestety ale widocznie jesteśmy tym wschodnim zaściankiem

I kompletnie nie podoba mi się czcionka użyta w podpisach i stronie www….jest taka nowoczesna że aż nieczytelna… billboard jest nieczytelny…. ktoś powinien kontrolować te agencje reklamowe….bo kicha

Przepraszam za krytykę, ale to krytyka konstruktywna=)
Pan Figa z Makiem, 19 września 2007

Więcej Koziary
Wzór na banerze związany luźno z czymkolwiek, ale jak rozumiem, to początek rozpinania guzików w marynarce i luzowania krawata?
Na pewno lepsze to niż robiona z hałasem, ale konwencjonalna do bólu i drętwa promocja marki „Lubelskie”. Logo – jak z programu UE na rzecz wykluczonych regionów.
Marcin Skrzypek, 21 września 2007

Odp: Więcej Koziary
poza tym… wedlug oficjalnych info z urzedu miasta co jakis czas zmieni sie artysta promujacy lublin
zobaczymy co bedzie nastepne
uwazam ze ta forma jest lepsza
Piotr Choroś, 21 września 2007

Odp: Co sądzicie o billboardzie promującym portal?
Czekam już niecierpliwie na następne działania.
Gdy plakaty pojawiły się na mieście, zielonego pojęcia nie miałam, co mają na celu. Grafika przysłoniła tekst. W sumie pierwszy raz zorientowałam się co do treści bilbordu dopiero po wejściu na tę stronkę…A więcej na pewno jest ludzi takich jak ja.
Udało się ściągnąć uwagę przeciętnego przechodnia. Ale nic poza tym, niestety. Choć samo rozwiązanie ciekawe.
Magda Jakubowska, 27 września 2007

Odp: Co sądzicie o billboardzie promującym portal?
Jaskrawe, psychedeliczne, przypominające Closed Eyeys Visuals po intoksykacji psylocybinowymi grzybami…
Frapującym zjawiskiem jest, że tego typu sztuka coraz częściej rości sobie pretensje do reprezentowania 'nowej fali’, tego co najświeższe i najciekawsze. Moim zdaniem nie powinna i nie tak powinna wyglądać promocja Lublina.
piotrek, 20 października 2007

Odp: Co sądzicie o billboardzie promującym portal?
A mnie bardoz podoba się przede wszystkim kolorystyka loga. Poza tym ogólnie „mi leży” 🙂 Chętnie zobaczę gdzie z tym dalej pójdą.
Jeśli chodzi o rysowanie Koziołka, to nie wiem czy to ma sens… w końcu kto, poza lublinianami, wie, że mieszkamy w Kozim Grodzie? Inni Polacy tego nie wiedzą, a co dopiero europejczycy… Jeśli chcemy grać na symbolach, to trzeba to zrobić o wiele inteligentniej. Dobrym przykładem jest reklama Warszawskiego maratonu z zeszłego roku. Możecie ją obejrzeć na tej stronie: http://adsoftheworld.com/media/print/warsaw_marathon_palace_of_culture

Mam nadzieję, że mamy szansę zostać europejską stolicą kultury.
Danuta Uszyńska-Gacka, 23 stycznia

Odp: Co sądzicie o billboardzie promującym portal?
„Cóż jedną matką jaką znasz
Jest nadzieja – głupią matkę masz
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć…”
(cytat)

___

Moim zdaniem nadzieja to za mało, tu trzeba konkretów, bo czuję nieco stagnacji… do tego Radni bawią się budżetem miejskim, i może się okazać, że kultura na tym straci…. no jest źle,
Pan Figa z Makiem, 23 stycznia

Odp: Co sądzicie o billboardzie promującym portal?
a ja uważam, że logo jest bardzo fajne. Kolorystyka ciekawa, zwraca uwagę. Jest proste i czytelne a przy tym nowoczesne. Jestem na tak i gratuluję pomysłu!

Archiwum forum, (ESK)