kino objazdowe
Atrakcje

Magiczny Wehikuł – Żywe Obrazy – kino objazdowe z muzyką na żywo

31 sierpnia 2017 roku, na koniec wakacji, odbyła się ważna impreza filmowa „Magiczny Wehikuł – Żywe Obrazy – kino objazdowe z muzyką na żywo”. Poniżej szczegóły na temat wydarzenia.

Magiczny Wehikuł – Żywe Obrazy 2017

Po kilkudziesięciu latach powrócił w Lublinie projekt Kina Objazdowego. W trakcie edycji w 2017 roku można było obejrzeć m.in. kultowy niemy film „Nosferatu. Symfonia grozy” z 1922 roku. Co ciekawe, zespół zagrał do niego muzykę na żywo. Przez lata, dawniej, mieszkańcy mogli korzystać jedynie z kina objazdowego. Dzisiaj żyjemy w innych czasach, ale sam pomysł zorganizowania takiego wydarzenia jest niezwykle ciekawy i cieszył się popularnością. Dodatkowo przyczynia się też do popularyzacji kultury i kultowych pozycji kinowych.

Magiczny Wehikuł – Żywe Obrazy 2007 – pierwsza edycja

Pierwsza edycja Kina Objazdowego odbyła się w 2007 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Podczas edycji zorganizowanej po 10 latach, w 2017 roku, ponownie mieliśmy okazję zobaczyć ten sam film grozy. Od 7 do 23 września Kino Objazdowe gościło w wielu miejscowościach woj. lubelskiego i podlaskiego – m.in. w Lublinie, Tykocinie, Mielniku, Nowym Dworze, Janowcu, Kostomłotach czy w Rybotyczach. W miastach niedużych, w których dostępność do oferty kinowej jest znacznie bardziej ograniczona niż na przykład w Lublinie, idea kina objazdowego świetnie się sprawdziła, a samo wydarzenie cieszyło się bardzo dużą popularnością.

W ramach Kina Objazdowego zobaczyliśmy dwie klasyczne produkcje reprezentujące inne style i estetyki – wspomniany już film „Nosferatu, symfonia grozy”, a także „Gorączkę złota” z 1925 z roku. To materiały wysokiej klasy – jak dodał koordynator wydarzenia, Szymon Pietrasiewicz. Pokaz niemych filmów uatrakcyjniła muzyka grana na żywo.

Informacje praktyczne

Miejsce wydarzenia: Most Mariana Lutosławskiego

Data wydarzenia: 31 sierpnia 2017 roku

Godzina rozpoczęcia: 20.00

Organizator: Centrum Kultury w Lublinie

f: geralt / pixabay

Możliwość komentowania Magiczny Wehikuł – Żywe Obrazy – kino objazdowe z muzyką na żywo została wyłączona