lublin

Świąteczno-noworoczny czar Lublina

W Lublinie od 6 grudnia do 13 stycznia trwa Festiwal Bożego Narodzenia. W wyjątkowym czasie świątecznym warto się tu wybrać i spędzić atrakcyjny weekend!

W tym roku zorganizowano kolejną edycję Festiwalu Bożego Narodzenia, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. W tym roku impreza potrwa od Mikołaje, tj. 6 grudnia 2018 roku, do 13 stycznia 2019 r.

W programie tegorocznego Festiwalu są m.in. koncerty, zabawy dla dzieci, rozmaite gry oraz bezpłatne warsztaty dla najmłodszych uczestników. Na wspólne kolędowanie zaprasza znany z „Budki Suflera” Romuald Lipko z zespołem – grupa da aż trzy koncerty w lubelskich kościołach z programem „Gwiazda dla Lublina: koncert pastorałek pn. „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą”. Czeka nas zatem muzyczna uczta!

Poza kolędami w Centrum Kultury 30 grudnia i 1 stycznia odbędzie się spektakl muzyczny Łukasza Witt-Michałowskiego „A recipe for Leonard Cohen”. Ciekawe aranżacje na pewno zachwycą miłośników i humoru kanadyjskiego artysty.

Zaplanowano też m.in. bożonarodzeniową iluminację, warsztaty dla dzieci „Aniołkowo”, przemarsz orszaku św. Mikołaja, musical o św. Mikołaju, wystawę prac plastycznych, kramy z upominkami, rękodziełem, ozdobami i regionalnymi specjałami. Co więcej, podczas wydarzenia zostają też wyświetlone nastrojowe filmy – 27 i 28 grudnia w Teatrze Starym odbędzie się pokaz filmów. Będą to filmy familijne i animowane utrzymane w refleksyjnym nastroju.

Na Starym Mieście, zgodnie z tradycją, 23 grudnia ojcowie Dominikanie zgromadzą się przy stole wigilijnym na wspólnej Wigilii Starego Miasta i spędzą wspólne chwile, odbędzie się też uroczysta msza święta, bożonarodzeniowy korowód, życzenia i dzielenie się opłatkiem. Tegoroczna Wigilia Starego Miasta startuje o godzinie 15.00 przy szopce na Placu przy Pedecie.

W ramach Festiwalu Bożego Narodzenia odbędą się warsztaty plastyczno-artystyczne dla dzieci, aby spędzić ten czas rodzinnie i twórczo. Wszystkie zaplanowane projekty mają na celu rozwój, zdobywanie umiejętności i rozwijanie wyobraźni oraz kreatywności.

KKw,fot.Pexels/Pixabay

Możliwość komentowania Świąteczno-noworoczny czar Lublina została wyłączona