lublin

Zakochaj się w Lublinie!

Szukasz pomysłu na spędzenie weekendu? W Polsce nie brakuje pięknych miast, pełnych zabytków, idealnych na szybki wypad. Jednym z nich jest Lublin – można się w nim zakochać!

Polskie miasta potrafią oczarować – np. Kraków, Wrocław, Toruń, Zamość czy Lublin. Zachwycają klimatem, zabytkami, ale także wspaniałym i pełnym uroku Starym Miastem. To głównie na nim przeważnie koncentruje się życie, powstają bary, knajpki, kluby, puby itd. Na weekendowe zwiedzanie polecamy między innymi Lublin – stolicę województwa lubelskiego, a zarazem także największe w kraju na wschód od Wisły.

Już w I Rzeczypospolitej Lublin stanowił miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego. Lublin zaliczano do ważniejszych miast, a w 1578 roku wybrano go na siedzibę Trybunału Głównego Koronnego.

Lublin leży na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą i zachwyca swoim malowniczym położeniem. Dolina Bystrzycy dzieli miasto na dwie części, które znacznie różnią się krajobrazowo, ale obie są warte zobaczenia.

Co więcej, Lublin oferuje wiele atrakcji i możliwość zwiedzania zabytków, ale można wybrać się tutaj także podczas licznych ważnych wydarzeń – organizowany jest tutaj m.in. Jarmark Jagielloński, Karnawał Sztukmistrzów, festiwal Open City, a także widowisko Sen o Mieście. Lublin – jak przystało na największy ośrodek naukowo-kulturalny po wschodniej stronie Wisły – to miejsce, w którym organizowane są imprezy kulturalne.

Trzeba też wspomnieć, że jest on ośrodkiem kultury alternatywnej i sztuki performance. Miłośnicy takich klimatów powinni wybrać się na wybrany spektakl do Teatru Provisorium, sprawdzić aktualną ofertę „Przestrzeni działań twórczych TEKTURA”.

Jeśli szukacie inspiracji na weekend, zdecydowanie polecamy Lublin – miasto co prawda nie zostało Europejską Stolicą Kultury 2016, ale z pewnością należy do jednych z najładniejszych miast w Polsce.

(KKw/fot.frolicsomepl/Pixabay)

Możliwość komentowania Zakochaj się w Lublinie! została wyłączona