Turystyka

Lublin na weekend

Wybieracie się na weekend do jakiegoś uroczego miasta? W końcu już 14 lutego są Walentynki – warto się zastanowić, gdzie spędzić ten dzień. Co powiecie na Lublin?

Idealne miasto na weekend

Miasto kryje wiele atrakcji i będzie świetnym wyborem – jeśli myślicie nad lotami do wybranego miejsca, a zapominacie o urokach rodzimego kraju, przypomnimy Wam o kilku z nich! Lublin, Wrocław, a może Kraków lub Kazimierz Dolny? Tym razem krótko wymienimy wspaniałe atrakcje Lublina.

Jedno z najstarszych polskich miast

Lublin jako miasto zakochanych z pewnością się sprawdzi – można po nim spacerować do woli, a także smakować lokalnych pyszności w licznych restauracjach. Wiecie, że Lublin to jedno z najstarszych miast w Polsce? Ma bardzo ciekawą i bogatą historię, którą możecie poznać, będąc już na miejscu.

Zachwycające zabytki i inne atrakcje

Wycieczkę do Lublina możecie zaplanować wiosną, ale luty ma swój urok – zapewniamy, że wyjdziecie oczarowani. Organizowane są też tutaj liczne interesujące wydarzenia jak np. jarmarki z tradycyjnymi specjałami czy Carnaval Sztukmistrzów.

Zamek Królewski i Stare Miasto

Najpiękniejszą wizytówką Lublina jest Stare Miasto oraz Zamek Królewski niczym z bajki. Zabytkowa baszta to jedna z najstarszych budowli w mieście. Tutaj mieści się także jeden z największych zabytków w całym Lublinie – ozdobiona freskami kaplica Trójcy Świętej. Zamek to obecnie również główna siedziba Muzeum Lubelskiego, a zatem warto skorzystać z okazji i poznać historię miasta. Są tu wystawy stałe, ale i czasowe, wiele ciekawych ekspozycji oraz obrazów, m.in. Jana Matejki.

Lublin – miasto kultury i sztuki

Rynek to popularne miejsce spotkań – dotrzecie tam m.in. przez piękną Bramę Grodzką, kolejną zabytkową budowlę. Warto wiedzieć, że to jedna z dwóch bram, które stanowiły mur obronny Lublina – przetrwała do dzisiaj.

Ruiny kościoła św. Michała, jednego z najstarszych w mieście, to popularne miejsce spotkań, koncertów, uroczystości i innych występów. W sercu rynku znajduje się także budynek zabytkowego ratusza, a wokół niego restauracje i kawiarnie. Można w nich poznać smak lokalnej kuchni.

Podziemny Lublin

Można spacerować po Lublinie, zachwycać się Rynkiem i zwiedzając różne zabytki i atrakcje, ale także poznać… podziemną część miasta! Stare piwnice pod kamienicami są połączone korytarzami i udostępniono je turystom! Spacery możliwe są w obecności przewodnika, który po drodze opowie historię miasta i włączy prezentację multimedialną, z której dowiemy się o pożarze, który wybuchł przed wiekami i zniszczył znaczną część miasta.

Stare kamienice

Również stare kamienice w Lublinie zachwycają – warto wybrać się na spacer po mieście, podziwiając te kolorowe i odnowione budynki. Co prawda z wielu nadal sypie się tynk, gdyż czekają na rewitalizację. Na Starym Mieście nie brakuje też fotografii miasta, można zatem porównać, jak miasto zmieniło się na przestrzeni lat. Wybierzcie się także do zespołu klasztornego dominikanów, gdzie ujrzycie jedną z najstarszych świątyń w Lublinie.

KKw,fot. byrskibeniu0/Pixabay

 

Możliwość komentowania Lublin na weekend została wyłączona