Turystyka

Najważniejsze miasta Lubelszczyzny – TOP 3

Zachwyca Was Lublin? Romantyczne spacery po uroczej Starówce kuszą wielu turystów. Warto wiedzieć, że na Lubelszczyźnie jest więcej ciekawych miast, które warto zwiedzić – oto Lublin, Zamość oraz Kazimierz Dolny.

Polska zachwyca! Co prawda nie zawsze panuje piękna pogoda, która zachęcałaby do podróży. W zachmurzone dni wszystko traci na urodzie… Warto zaplanować sobie krótki wypad na Lubelszczyznę wiosną albo latem i zachwycić się tym regionem. Tym razem zabierzemy Was do wyjątkowych miast położonych w tej części naszego kraju.

Lublin. Słynie jako miasto, które oferuje wszystko, co jest potrzebne do zadowolenia. Rynek, zamek, Stare Miasto, kościoły i inne zabytki sakralne – np. kaplica Świętej Trójcy, Brama Grodzka oraz Brama Krakowska, symbol Lublina – to tylko kilka przykładowych atrakcji. Z kolei z wieży Trynitarskiej, najwyższego punktu w mieście, roztaczają się wspaniałe widoki. Lubelskie podziemia to kolejna gratka, ale i miłośnicy muzeów będą zachwyceni.

Kazimierz Dolny. Kazimierz nad Wisłą to urokliwe miejsce – miasto uchodzi za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Pagórkowate ukształtowanie terenu to atrakcja sama w sobie, a do tego mamy zapewnione malownicze widoki! Wizytówką miasteczka jest Rynek, ale to panujący tu klimat tak przyciąga. Renesansowe kamienice, zamek, kościoły to kolejne atrakcje.

Zamość. Po renowacji miasto wprost zachwyca, a Stare Miasto w niczym nie prezentuje się gorzej niż miast zagranicznych. Nie bez powodu nazywany jest perłą Kresów. W 1992 roku Stare Miasto Zamościa wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury Unesco.

(KKw/fot.Bodzio855/Pixabay)

Możliwość komentowania Najważniejsze miasta Lubelszczyzny – TOP 3 została wyłączona