Wydarzenia

Lublin niejedno ma oblicze

Lubisz spacerować po Lublinie? To piękne i niezwykle urocze miasto można zwiedzać na różne sposoby – poniżej inny pomysł dla miłośników ruchu i zwiedzania.

Może znasz Lublin całkiem nieźle, ale to nie oznacza, że niczym Cię to miasto już nie zaskoczy. Mieszkasz tu od urodzenia? Studiujesz? A może wybierasz się tu pierwszy raz, aby właśnie zwiedzić stolicę Lubelszczyzny? Mamy na to nieco bardziej oryginalny sposób. Jaki? Otóż przedstawimy Ci Lublin oczami jego mieszkańców – a to wszystko w ramach akcji Spacerowicz, która jest realizowana w ramach programu Laboratorium Sztuki Społecznej.

Na czym to polega? Akcja Spacerowicz to sposób na odkrywanie miasta w nietypowy sposób. Można – a nawet trzeba! – poszukiwać innych, alternatywnych historii, niepowtarzalnych opowieści. Mieszkańcy w roli przewodników opowiedzą spacerowiczom nie tylko dzieje miasta, ale i swoje własne historie, podzielą się cenną wiedzą i pasją, zaprowadzą w popularne miejsca, które trzeba zobaczyć, ale też te nieznane, których próżno szukać na turystycznej mapie czy w przewodniku.

Jakie konkretnie trasy zaprezentowano? „Śladami lubelskich cyklistów” oprowadzała turystów i mieszkańców Zofia Jakóbczak, „Matura ‘68” Marta Kurowska, „Ścieżki Retro-Spółdzielców ze Słonecznego Wzgórza” to pomysł Pauliny Pagi, a na wycieczkę rowerową „Kawałek po kawałku” zabrali Rafał Lis i Paulina Garbiec.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem – uczestnictwo nic nie kosztuje, ale należało zarezerwować miejsce, aby grupa nie liczyła więcej niż 15 osób. Ciekawe, czy w planie jest kolejna edycja!

KKw, fot.Milosz_Karski/Pixabay

Możliwość komentowania Lublin niejedno ma oblicze została wyłączona