Kuchnia

Gdzie zjeść w Lublinie?

Wybierając się do zabytkowego miasta na weekend, jesteśmy go ciekawi – zabytków, ew. starówki, parków, atrakcji, ale i świetnych restauracji z kuchnią regionalną. Podpowiadamy, gdzie warto zjeść w Lublinie.

Wielu z nas szuka na urlopie czy weekendowym wyjeździe smaków miejsca, w którym się jest. Pizza, kebab, sushi czy pierogarnia to standardy. Będąc daleko od miejsca zamieszkania zdecydowanie warto poznać oryginalne lokalne smaki – zwykle produkowane są tu tzw. produkty regionalne, które można też kupić do domu albo jako upominki dla bliskich. Co z kolei możecie zjeść w Lublinie?

Lublin na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmienił. Ubiegał się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016, ale wyróżniono wtedy Wrocław. Mimo to starania stolicy Lubelszczyzny widać i warto wybrać się tu na weekend np. na Festiwal Smaku czy Carnival Sztukmistrzów. Wiosną czy latem cały czas są inne eventy kulturalne, ale w marcu też miasto ma swój urok. A poza tym można zaszyć się w miłych knajpkach…

Pub Regionalny św. Michała to jedno z miejsc, w których zjesz lokalne przysmaki, m.in. słynne w całym regionie cebularze czy forszmak. Szef kuchni proponuje także lokalną odmianę flaków. Jak na dobry pub przystało, jest też duży wybór piw rzemieślniczych, browarów z Lubelszczyzny, ale i z całej Polski. Również w Pyzatej Chacie możecie uraczyć się kuchnią polską – warto zamówić np. oczywiście pyzy, placki ziemniaczane czy pierogi, ale także znakomite mięsa z węglowego grilla.

Photo by Klearchos Kapoutsis on Foter.com / CC BY, KKW

Możliwość komentowania Gdzie zjeść w Lublinie? została wyłączona