Inne

Czerp z wiosny, czyli zacznij uprawiać sport!

Wiosna to świetna pora roku, aby zacząć więcej się ruszać – piękne słoneczne dni wspaniale mobilizują. Możesz wreszcie biegać po parku, nie zaś na bieżni w klubie fitness, więcej spacerować – także po lesie, wyciągnąć rower i zacząć w pełni korzystać z uroków tej pory roku.

W zimie mamy wiele wymówek – bo zimno, bo pada, bo ślisko, bo ciemno i niebezpiecznie itd. Wiosna z kolei sama mobilizuje do działania – wykorzystaj tę aurę, bo sportów idealnych na tę porę roku nie brakuje. Co warto uprawiać?

Do uzyskania wymarzonej sylwetki i poprawy kondycji świetna będzie siłownia plenerowa. Masz dość klubów? Wyjdź na powietrze i korzystaj z darmowych urządzeń do podstawowego treningu. Takie miejsca obecnie powstają w zasadzie w każdym większym mieście. Tradycyjna siłownia ma swoje plusy – przede wszystkim możesz na niej zrealizować pełny trening, ale plenerowa będzie dobrym urozmaiceniem, np. podczas joggingu.

Ćwiczenia na łonie przyrody pozytywnie wpłyną na naszą kondycję i spalić kalorie, ale też idealnie dotlenią, co jest ich przewagą nad klubem. Trenować można też bezpłatnie i o dowolnej porze. Z obsługą urządzeń poradzi sobie każdy, nawet osoby, które nigdy nie były na klasycznej siłowni. To również dobra przerwa podczas innej aktywności, m.in. spaceru.

Bieganie to kolejna świetna forma aktywności na świeżym powietrzu. Nie przepadasz za bieżnią? Ruszaj w plener – po parku, lesie, a może właśnie pozwiedzasz okolicę? Podczas biegania wydzielają się endorfiny i poprawia nasz ogólny nastrój, ale też rozkręcamy metabolizm. Warto wybrać się też na biegi interwałowe, czyli o zmieniającej się intensywności i szybkości – proces spalania nie kończy się tuż po zakończonym biegu, lecz nadal trwa!

Rower i rolki to coś, za czym tęsknisz przez całą zimę? Nic dziwnego! Warto wyciągnąć je z piwnicy, garażu czy zdjąć z balkonu i zacząć się nimi cieszyć. To świetny sposób na szybki dojazd do pracy, ale i dotlenienie organizmu. Wzmacniasz kręgosłup, poprawiasz kondycję i wydolność oddechową, kształtujesz mięśnie nóg, m.in. łydek. Dotlenione narządy pracują sprawniej, a głowa idealnie odpoczywa – rower to dobry sposób na odstresowanie się! Regularna jazda pomoże zapomnieć o zadyszkach, które być może nadal Ci dokuczają.

Rolki mają wielu zwolenników i to nie tylko wśród najmłodszych. To doskonały sposób, by aktywnie spędzić popołudnie i odzyskać swoją sylwetkę oraz wzmocnić nogi. Kształtujesz wtedy różne partie mięśniowe, m.in. nóg, łydek, ud, ale i pośladków. W czasie godziny można spalić nawet 700 kcal, jeśli jeździmy intensywnie. Poprawia się też koordynacja ruchowa, z którą wiele osób ma poważny problem. Rolki to kolejny ze sportowych środków transportu, który może zastąpić samochód lub autobus.

Jeśli jednak bieganie nie jest dla Ciebie, a rolki wywołują w Tobie stres, zawsze pozostaje także… spacer. Chodź jak najwięcej, a też poprawisz kondycję, mimo że bez spektakularnych efektów.

Kar:foto: wal_172619  /Pixabay

Możliwość komentowania Czerp z wiosny, czyli zacznij uprawiać sport! została wyłączona