Edyta Geppert
Wydarzenia

Recital Edyty Geppert

Edyty Geppert nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż jest jedną z najsłynniejszych polskich wokalistek, marką znaną od lat, nie tylko w Polsce. Jej recitale cieszą się ogromną popularnością i w wielu miejscach są organizowane regularnie – jak m.in. recitale Edyty Geppert w Filharmonii Lubelskiej w Lublinie.

Sylwetka artystki

Edyta Urszula Geppert-Loretz urodziła się 27 listopada 1953 w Nowej Rudzie i pochodzi z muzykalnej rodziny. To bardzo znana polska piosenkarka, a także członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Geppert jest bardzo cenioną postacią na polskiej scenie muzycznej, zdobyła wiele prestiżowych nagród i tytułów – m.in. została odznaczona Honorowym Złotym Mikrofonem podczas LI KFPP w Opolu w 2014 roku, a także nagrodą za całokształt twórczości przez Zarząd Polskiego Radia.

Edyta Geppert znana jest nie tylko z doskonałego głosu, umiejętności interpretacji, charyzmy i szerokich możliwości, ale także ze starannie dobieranego repertuaru oraz współpracy z wybitnymi kompozytorami i artystami.

Na jej repertuar składają się m.in. piosenki liryczne, dramatyczne, refleksyjne, komediowe i zabawne (nawet kabaretowe). Nie każdy jednak wie, że wykonywała nawet utwory z muzyką hardrockową i heavymetalową, country, a nawet rap. Jej recitale są precyzyjnie wyreżyserowane i są wspaniałą okazją na uczestnictwo w muzycznej uczucie i słuchania perełek polskiej piosenki literackiej.

Edyta Geppert interpretuje i śpiewa teksty takich autorów jak m.in. Jacek Cygan, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Marian Hemar, Magda Czapińska, Marek Dagnan czy Jan Kazimierz Siwek. Występuje razem z cenionymi kompozytorami – jak Włodzimierz Korcz, Henryk Alber czy Seweryn Krajewski.

Recital Edyty Geppert – muzyczna uczta

Występy Edyty Geppert są niepowtarzalną szansą, by uczestniczyć w muzycznym wydarzeniu, prawdziwej uczucie dla uszu i zmysłów. Artystka słynie z kunsztu interpretatorskiego i umiejętności budowy klimatu i nastroju. Jej koncerty są też okazją do emocji i przeżyć, jakie gwarantują jedynie nieliczni artyści.

f: Autorstwa Ja Fryta from Strzegom – Edyta GeppertUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26917641

Możliwość komentowania Recital Edyty Geppert została wyłączona