biblioteka
Inne

Jerzy Jacek Bojarski

„Księgarz, bibliotekarz, wydawca, społecznik, były radny miejski. Redaktor naczelny „Niecodziennika bibliotecznego”, kwartalnika wydawanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego. Pomysłodawca lubelskiej nagrody Angelus, która w niedzielę w Filharmonii Lubelskiej wręczona zostanie Wojciechowi Kilarowi.
Urodził się w 1955r. w Zamościu. Jest absolwentem historii KUL. Na macierzystej uczelni spędził 23 lata, po studiach został kierownikiem Księgarni Uniwersyteckiej KUL.
W latach 1998-2002 była radnym miejskim Lublina. Z jego inicjatywy rondo obok cerkwi przy ul. Ruskiej otrzymało imię Piotra Mohyły.
Pomysłodawca i redaktor książki „Ścieżki pamięci”, poświęconej obecności Żydów w dawnym Lublinie. Po zakończonej kadencji w RM podjął pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego i powołał do życia „Niecodziennik biblioteczny”, który ma także wydanie internetowe. Jest współzałożycielem (2004 r.) i stałym współpracownikiem „Angelusa Bronowickiego”, pisma parafii Św. Michała Archanioła. Redagował kilka innych gazet kościelnych, a także więzienne pisemko „Bez murów”, wychodzące w zakładzie karnym w Chełmie. Zakochany w Lublinie, żonie i pięciorgu dzieciach.”

Żródło:
TD
Kurier Lubelski
21 czerwca 2007

foto StockSnap / pixabay

Możliwość komentowania Jerzy Jacek Bojarski została wyłączona