Inne

Ochrona drzew w parku w sezonie jesienno-zimowym

W dużych miastach w Polsce roślinność możemy podziwiać przede wszystkim w parkach. Drzewa w takich miejscach wymagają jednak ochrony – przed szkodnikami oraz przed zimnem.

Ochrona drzew przed mrozem

Ochrony przed zimą wymagają zwłaszcza młode, świeżo posadzone drzewka. Procederu tego nie należy rozpoczynać za wcześnie. Lepiej poczekać, aż drzewka wejdą w stan spoczynku i trochę się zahartują. Idealny czas to połowa listopada/początek grudnia, kiedy temperatura spada poniżej 0 stopni. W celu ochrony drzewka musimy usypać u jego podnóża mały kopczyk. Najlepiej, gdy ma około 30 centymetrów. Do jego stworzenia możemy użyć zarówno ziemi, jak i słomy, kompostu czy kamieni. Następnie drzewko trzeba okryć specjalną wikliną lub jeśli jej nie posiadamy innym materiałem. Okrycie nie powinno być zbyt szczelne, aby roślina wciąż mogła oddychać. Więcej informacji znajdziemy tu.

Ochrona drzew przed zwierzętami

Kiedy nadchodzi sezon jesienno-zimowy do drzewek dobierają się zwierzęta. Szukają w ten sposób łatwego pożywienia. Ten problem występuje nie tylko w lasach – w parkach również mogą pojawić się dziki lub gryzonie. Do ochrony drzewek dobrze sprawdzają się specjalne osłonki z siatki firmy novmax.pl, które skutecznie zapobiegają podkopywaniu korzeni oraz obgryzaniu kory. Siatki takie są bardzo łatwe w montażu, a dodatkową zaletą jest to, że nie ograniczają roślinie dopływu światła słonecznego. Na koronę drzewa również można nałożyć plastikową siatkę, tym razem z myślą o ochronie przed ptactwem.

o / pixabay / pasja1000

Możliwość komentowania Ochrona drzew w parku w sezonie jesienno-zimowym została wyłączona