Turystyka

Podróżuj z głową – pamiętaj o pasach!

Jeśli wybierasz się w dalszą podróż, sprawdź stan techniczny samochodu, aby mieć pewność, że wszystko działa bez zarzutu. Ważny szczegół, o którym zapominamy, to pasy bezpieczeństwa!

Przed podróżą za granicę czy po prostu do innego miasta, jak Lublin, Warszawa czy Mrągowo, warto upewnić się, że nasze auto jest gotowe do jazdy. Często sprawdzamy ogólny stan samochodu, zapominając jednak o pasach. Tymczasem wszystkie części samochodowe mają swój okres trwałości, także pasy bezpieczeństwa. Częściej używane są pasy przednie i to głównie one są narażone na uszkodzenia i zużycie.

W ofercie licznych firm i sklepów znajduje się szeroki wybór dobrej jakości pasów przednich i tylnych do samochodów różnych marek, m.in. japońskich, koreańskich, niemieckich, włoskich, amerykańskich czy francuskich producentów.

Warto na bieżąco sprawdzać termin i stan poszczególnych części, gdyż można uniknąć poważnych i kosztownych awarii, a przede wszystkim niebezpieczeństwa na drodze. Okres przydatności pasów wynosi zwykle ok. 10-15 lat – po tym czasie zaleca się wymianę elementów pasów bezpieczeństwa.

Z przydatności pasów zdaje sobie sprawę każdy kierowca. W trakcie zderzenia lub ostrego hamowania aktywowany jest napinacz, dzięki któremu zapięty nim człowiek zostanie przytrzymany. Często oznacza to ochronę jego zdrowia lub uratowanie życia. Nic dziwnego, że aż 90% kierowców i pasażerów w Polsce pamięta, aby ich używać. Swoją rolę mogą pełnić jednak jedynie sprawne i poprawnie zapięte.

(KKw/fot.3844328/Pixabay)

Możliwość komentowania Podróżuj z głową – pamiętaj o pasach! została wyłączona