Atrakcje

Co warto zobaczyć na Lubelszczyźnie?

Jeśli wybierasz się na Lubelszczyznę, musisz wiedzieć, że nie tylko stolica regionu jest warta uwagi. Co prawda Lublin może zachwycić, ale polecamy też inne atrakcje. Jakie? Dowiecie się z tekstu poniżej.

Warto regularnie wybierać się na wycieczki po Polsce i odwiedzać po kolei poszczególne regiony. W Polsce są góry, morze, jeziora, piękne miasta i wiele zabytków, a każde województwo skrywa inne skarby. Tym razem zachęcamy Was do odwiedzenia Lubelszczyzny – oczywiście musicie wybrać się do Lublina, ale w programie zwiedzania jest też wiele innych atrakcji.

Wąwóz Korzeniowy Dół oraz Park Rekreacji Zoom Natury będą znakomite dla miłośników relaksu na świeżym powietrzu. Parków tu jednak nie brakuje, a nawet można powiedzieć, że region ten z nich słynie – udajcie się między innymi do Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Godne uwagi są też m.in. jezioro Białe, kompleks pałacowy Różanka czy Góra Trzech Krzyży. W ramach edukacji zabierzcie zaś dzieci do Muzeum Wsi Lubelskiej oraz zagrody Guciów, czyli Muzeum Etnograficznego.

Ponadto tereny Lubelszczyzny są doskonałe do jazdy konnej, a w okolicy nie brakuje stadnin. Warto zatem spróbować swoich sił lub też doskonalić już posiadane umiejętności.

W samym Lublinie zaś trzeba wybrać się na spacer po Rynku, aby podziwiać różne zabytki – kamienice, Cerkiew Narodzenia NMP, kościoły czy dawną synagogę. Jeśli lubicie klimat panujący na starówkach, niedaleko znajduje się Zamość – również wart odwiedzenia.

(KKw/fot.frolicsomepl/Pixabay)

Możliwość komentowania Co warto zobaczyć na Lubelszczyźnie? została wyłączona